Poznaj odpowiedzialną modę w wersji Movinun.
Poznaj odpowiedzialną modę w wersji Movinun.

Poznaj, przemyśl i pokochaj sposób na odpowiedzialną modę w stylu Movinun.

 

Wszystko zaczyna się w małym warsztacie krawieckim w Lublanie w Słowenii. To właśnie tam rodzą się pierwsze pomysły, szkice i prototypy kolekcji. Końcowy wynik prac, to wyjątkowe produkty wzbogacone o skrupulatnie dobrane delikatne dodatki, które dają piorunujący efekt. W trakcie tworzenia i dopracowywania szczegółów każdy projekt nabiera indywidualnego, wyrazistego charakteru. Movinun stawia na proste, minimalistyczne kroje. Cała kolekcja to nowoczesne interpretacje ponadczasowych fasonów wytworzonych w duchu odpowiedzialnej mody. Dzięki umiejętności łączenia zróżnicowanych ze sobą elementów powstały wyraziste modele, obok których nikt nie przejedzie obojętnie.

 

Te stylowe propozycje sprawdzą się w szafie osób, dla których ubranie to nie tylko produkt.

Twórcy dbają o dobór odpowiednich materiałów. Wykorzystują organiczne tkaniny najwyższej jakości, wszystko to potwierdzone naszym ulubionym certyfikatem GOTS. Movinun promuje także wysokie standardy etyczne wobec pracowników. Organizuje i uczestniczy w różnorodnych imprezach promujących podejście Fairtrade, a tydzień Fashion Revolution to obowiązkowe wydarzenie w ich kalendarzu. Proponowane przez Movinun kolekcje wyprodukowane zgodnie z wyznawanymi przez autorów wartościami, to idealny wybór dla świadomych osób, chcących żyć w harmonii ze sobą, środowiskiem oraz cieszyć się z życia.

 

Znacznie więcej niż ekologiczne tkaniny.

Co ciekawe, słoweńska marka nie kończy swojej zrównoważonej działalności na produkcji ubrań z certyfikowanych materiałów. Autorzy czynnie propagują ekologiczny styl życia. Zachęcają, abyśmy troszczyli się o nasze ubrania w odmienny od popularnego sposób - piorąc je jedynie gdy to konieczne, najlepiej w niskiej temperaturze i nie używając suszarki mechanicznej. Takie postępowanie ochroni włókna tkanin i pozwoli nam cieszyć się nimi dłużej oraz oszczędzi sporo energii. Podczas tworzenia kolekcji w Movinun wykorzystywane są jedynie odnawialne źródła energii, a powstałe odpadki materiałów nie trafiają do śmieci lecz są powtórnie użytkowane, np. w procesie pakowania.

 

Zdecydowani?

Kolekcje dedykowane dla świadomych, zdecydowanych osób, dla których szczegóły mają znaczenie. Wybierając ubrania produkowane w zrównoważony sposób promujesz ekologiczne postępowanie. Wzrost popularności sprzedaży odzieży z kategorii odpowiedzialnej mody realnie zwiększa szanse na rozpoczęcie stosowania etycznych rozwiązań w konwencjonalnej produkcji. Wszyscy tworzymy rzeczywistość, podejmując właśnie te najmniejsze, codzienne decyzje! :)

 Zdjęcia: Movinun 

 

do góry
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl